Exposities

Moderne Kunst > Exposities

> EXPOSITIES 2018

 

 


 

> Last exhibitions

2017 : OPIUMS ?

Kunst van Afrika en Azië, de Europese religieuze kunst, Mao propaganda kunst.
Philippe AINI – Alexandre ALFANDARI – Pierre AMOURETTE
Lydie ARICKX – BADIA – Madhjoub BEN BELLA – Pierre BETTENCOURT
Stéphane BLANQUET – Joseph-Emmanuel BOUDEAU – Georges BRU
Patrice CADIOU – CARRE LINE – Fabian CERREDO – Gaston CHAISSAC
Robert COMBAS – Antoine CORREIA – DADO – Daniel MARTIN DIAZ
Jephan DE VILLIERS – Philippe DEREUX – Fred DEUX – Jacques DOUCET
Yolande FIEVRE – Louise GIAMARI – Fred KLEINBERG – Youcef KORICHI
Bengt LINDSTROM – Joël LORAND – Gatien MABOUNGA – Michel MACREAU
MAD MEG – Tagami MASAKATSU – Eudes MENICHETTI – NASSON
Stani NITKOWSKI – Marc PETIT – Marcel POUGET – Raphaëlle RICOL
Arnaud ROCHARD – Paul RUMSEY – Jean RUSTIN – SOREN – René STRUBEL
Angel VALDES – Roland VANTUSSO – Vladimir VELICKOVIC
Joel-Peter WITKIN – Du ZHENJUN
Curator : Alexia Volot

2016 : COURBET ET LA NATURE

Regards croisés
Dit jaar zijn we gelukkig , in samenwerking met het Institut Gustave Courbet ,
om een ​​dialoog tussen de landschappen van Courbet en de werken van kunstenaars stellen
tijdgenoten . Een kamer zal worden gewijd aan de gezamenlijke workshop van Courbet
waarvan opgenomen Cherubino Pata , Theophile Morel Marcel Ordinary …
Gustave COURBET – Ronan BARROT – Fabian CERREDO – Antoine CORREIA
Eva JOSPIN – Evi KELLER – Wilfrid MOSER – Malgorzata PASZKO
Jacques PERCONTE – Paul REBEYROLLE
Curator : Alexia Volot

2015 : DADO

Horama : Griekse ὃραμα betekent visie.
Dit jaar, een groot deel van de tentoonstelling is een eerbetoon aan Miodrag Djuric zei DADO (geboren in 1933 in Cetinje in Montenegro en stierf in 2010 in Pontoise in Frankrijk). Het tweede deel presenteert nieuwe aanwinsten in de collectie als werken van Myriam Mihindou, Ernest Pignon-Ernest, Paul Rebeyrolle, José Garcia Tella, Gao Xingjian, Du Zhenjun …
Curator : Alexia Volot

 

2014 : MYCELIUM : génie savant, génie brut

José Francisco ABELLO VIVES, Paul AMAR, Joaquim ANTUNES, Joseph-Emmanuel BOUDEAU, Jean-Michel CHESNÉ, Abbé Bernard COUTANT, Youen DURAND, GHISLAINE, Jean-Luc & Jeanne GIRAUD, Joseph KURHAJEC, Joël LORAND, Franck LUNDANGI, MAÏTHÉ D, MISTER IMAGINATION, Agnès PATAUX, Jano PESSET, Raymond REYNAUD, Jim SANDERS, Ghyslaine & Sylvain STAËLENS, Germain TESSIER, Catherine URSIN, Jean-Paul VIDAL, Serge VOLLIN, Davor VRANKIC.
Curator : Laurent Danchin

 

2013 : MARYAN-RICOL : La loi du cadre

Pinchas Burstein MARYAN, Raphaëlle RICOL
Andrée & Jean MOIZIARD, « Addendum, variations autour du Cabinet de curiosité » par Thomas Bletner, Aurélien Boilot et Aymeric Laloux.
Curator : Alexia Volot

 

2012 : INSTINCT’ART : Morceaux choisis de la collection de l’abbaye

Karel APPEL, Lydie ARICKX, BADIA, Murielle BELIN, Pierre BETTENCOURT, Willy BIHOREAU, Miklos BOKOR, Fabian CERREDO, Robert COMBAS, Frédéric COURAILLON, Hervé DI ROSA, Jacques DOUCET, collectif ENSADERS, Thomas FOUGEIROL, Louise GIAMARI, Roger-Edgar GILLET, Daisuke ICHIBA, Serge KANTOROWICZ, Youcef KORICHI, Eugène LEROY, Bengt LINDSTRÖM, Gatien MABOUNGA, Petrus de MAN, Eudes MÉNICHETTI, Andrée & Jean MOIZIARD, Pierre MOLINIER, Marie MOREL, Stani NITKOWSKI, Stéphane PENCRÉAC’H, Marc PETIT, Marcel POUGET, Paul REBEYROLLE, Emmanuelle RENARD, Jean ROULLAND, Ibrahim SHAHDA, SOREN, Vladimir VELICKOVIC.
Curator : Alexia Volot

 

2011 : MARC PETIT : rétrospective

Curators : Marc Petit & Alexia Volot

 

2010 : ALFRED KUBIN

Lydie ARICKX, Camille de TAEYE, DADO, Roger DECAUX, Fred DEUX, Jean GOURMELIN, Yusaku KAWAUCHI, Alfred KUBIN, Richard LAILLIER, Olivier O. OLIVIER, Marc PETIT, Denis POUPPEVILLE, Stani NITKOWSKI, Louis PONS, Emmanuelle RENARD, Paul RUMSEY, Jean RUSTIN, SOREN, Roland TOPOR, Vladimir VELICKOVIC, Jérôme ZONDER.
Curator : Christian Noorbergen

 

2009 : Claude Roffat, un parcours singulier

Claude ALEXANDRE, ALOÏSE, Armand AVRIL, Jean-Louis BÉDOUIN, Pierre BETTENCOURT, Anselme BOIX-VIVES, George BRU, Patrice CADIOU, Gaston CHAISSAC, Abbé Bernard COUTANT, Joseph CRÉPIN, Dominique d’ARCHER, DADO, Philippe DEREUX, Fred DEUX, Paul DUCHEIN, Yolande FIEVRE, Madge GILL, Virginie LALLEMAND, Simone Le CARRÉ-GALIMARD, Séraphine LOUIS, Michel MACRÉAU, Stéphane MANDELBAUM, Francis MARSHALL, Andrée & Jean MOIZIARD, Marie MOREL, René MOREU, Stani NITKOWSKI, Gilbert PASTOR, Marinela PELOSI, Jano PESSET, Louis PONS, Denis POUPPEVILLE, PRÉVOST, Bernard RÉQUICHOT, Jean RUSTIN, Ronan-Jim SÉVELLEC, Claude STASSART-SPRINGER, Jephan De VILLIERS, Joel-Peter WITKIN, Unica ZÜRN.
Curator : Claude Roffat

 

2008 : PASSEURS DE FRONTIÈRES : Bettencourt, Chaissac, Pons

Pierre AMOURETTE, Lydie ARICKX, BADIA, Ronan BARROT, Pierre BETTENCOURT, Fabian CERREDO, Gaston CHAISSAC, Antoine CORREIA, DADO, Roger-Edgar GILLET, Youcef KORICHI, Michel MACRÉAU, Andrée & Jean MOIZIARD, Denis MONFLEUR, Zoran MUSIC, Stani NITKOWSKI, Louis PONS, Paul REBEYROLLE, Emmanuelle RENARD, Raphaëlle RICOL, SOLVIÈS.
Curators : Robert Rocca & Alexia Volot

 

2007 : L’ABBAYE SOUS LES BOMBES : une des trois parties de « Graffiti Stories »

ALËXONE, ESMAEIL BAHRANI, BLADE, BLAST, CHALFANT, CRASH, DAZE, DZUS, ELLIS, FUTURA, HAYUK, JONONE, MIST, NOC, NUNCA, QUIK, RAMMELLZEE, REACH, SEE, SHARP, ZEPHYR, ZONENKINDER..
Curator : Hervé Di Rosa

 

2006 : HUMANITÉS : Gillet, Nitkowski, Rebeyrolle

Philippe AÏNI, Karel APPEL, Ronan BARROT, Fabian CERREDO, John CHRISTOFOROU, Mimouni EL HOUSSINE, Michel GEMINIANI, Louise GIAMARI, Roger-Edgar GILLET, Fred KLEINBERG, Bengt LINDSTRÖM, Pinchas Burstein MARYAN, Stani NITKOWSKI, Marc PETIT, Marcel POUGET, Paul REBEYROLLE, Emmanuelle RENARD, SHAHDA, Vladimir VELICKOVIC.
Curator : Robert Rocca